Centrale telefoniczne

Centrala PBX to wirtualna centrala telefoniczna w technologi VoIP za pośrednictwem sieci internet. Możesz rozbudować swoją wirtualną centralę o dowolną ilość stacjonarnych numerów miejskich. Dzięki nim realizujesz połączenia telefoniczne a klienci mogą dodzwonić się do Twojej firmy. Możesz tworzyć scenariusze połączeń, zapowiedzi, kierować połączenia według ustalonych reguł, aranżować kolejki połączeń, a wszystko to, aby zapewnić profesjonalną komunikację wewnątrz i na zewnątrz Twojej firmy.

Centrale Software

Asterisk oferuje funkcje centralki telefonicznej oraz narzędzia deweloperskie. Ponieważ obsługuje wiele protokołów i zapewnia komunikację między sieciami PSTN i VoIP, pozwala na komunikację pomiędzy telefonami analogowymi, cyfrowymi i telefonami IP. To z kolei umożliwia płynną migrację z sieci PSTN i istniejących PBX’ów do sieci IP. Pozwala przy tym stworzyć system z funkcjami potrzebnym w danej firmie, o wymaganej pojemności i szybkości. Jest rozwijany już od kilku lat i powstała wokół niego duża społeczność, która pracuje nad jego ulepszaniem oraz wspiera użytkowników, świadcząc im pomoc techniczną.

FreeSWITCH kolejne rozwiązanie open source w bardzo przybliżonej funkcjonalności jak Asterisk. Jest wykorzystywany do bardziej zaawansowanych rzeczy w tym wideo oraz WebRTC.

3CX to oparta na otwartej platformie centrala telefoniczna VoIP, która współpracuje z popularnymi telefonami IP i trunkingiem SIP, zarówno lokalnie, jak i w chmurze.Oferuje system ujednoliconej komunikacji z zaawansowanymi funkcjami. 3CX to coś więcej, niż zwykłe rozwiązanie telefoniczne dla biznesu. Najczęściej wybierany przez firmy dzięki intuicyjnemu interfejsowi w prostu sposób zażądasz użytkownikami, konferencjami, IVR, kolejkami. 3CX ma bardzo bogate raportowanie wszystkich połączeń przychodzących i wychodzących.

Jakie są korzyści ?

  • duża mobilność, dzięki aplikacji na IOS oraz Android
  • bezpieczne rozwiązanie chroniące przed nadużyciami
  • szczegółowe raportowanie z kolejek i połączeń przychodzących
  • pełna integracja z innymi systemami
  • mała zasobożerność sprzętowa
  • możliwość pracy w zespole dzięki konferencji